Сич волохатий цілком міг би бути зіркою «Гаррі Поттера», адже по своїй суті він – сова, хоч і невеличка. Відрізнити його можна за тим, що в нього немає пір'яних вушок, як у сови, до зображення якої ми звикли. Натомість є безліч інших прекрасних рис!
«Жовті о-о-очі, чорні бро-ови» – саме так звучала би пісня Анатолія Солов'яненка, якби він співав її про сича. І дійсно, сич волохатий має жовті очі, а над очима – пір'яні кущики, що дуже нагадують виразні чорні брови. За розмірами він (тобто сич, а не Анатолій Солов'яненко) зазвичай не перевищує 24-26 см, важить також небагато – від 90 до 200 грамів.
Сич волохатий – мисливець від природи. Він полює, літаючи на висоті 3-4 метри на дрібних гризунів, великих комах, інколи взимку, навіть, на малих птахів. Впольовану здобич він часто хазяйновито ховає та робить продовольчі запаси.
Сич обожнює гніздитись у Карпатах, на Поліссі, а також в соснових лісах Криму та на Розточчі, що недалеко від Львова. Найчастіше він оселяється у хвойних лісах, глухих ялинниках, біля великих озер чи мохових боліт. Головне – щоб кохана була поруч. Сич волохатий – моногам, якщо і любить, то лише одну-єдину.
Без домівки важко будь-якій тварині, а сичу особливо. Улюблений варіант для нього – дупла в старих хвойних деревах. А ще він дуже зрадів би, якби в Україні залишалося побільше пралісів та старовікових лісів з величезними старими дуплистими деревами. Сичу важливо, аби про нього та його родичів пам'ятали, вивчали їхній вид, допомагали та охороняли.
Про який подарунок мріє сич волохатий:
WWF-Україна проводить численні кампанії, аби зберегти праліси, захищає домівки сича та займається просвітництвом, аби розповісти людям, як поводитись в лісі, щоб не нашкодити його мешканцям. Також наша лісова команда контролює, аби на територіях, де може гніздитися сич, були дотримані правила санітарних рубок.
Що WWF може зробити разом із вашою підтримкою: