Збір завершено!

300 КМ ШЛЯХУ ДО КОХАННЯ ТА ПОРЯТУНКУ ЗУБРІВ

збір завершено!
3 000 грн від Олександри
460 грн від Івана
20 грн від Ольги
300 грн від Арсена
650 грн від Ірини
1300 грн від Володимира
300 грн від Арсена
460 грн від Івана
60 грн від Дмитра
600 грн від Поліни
2400 грн від Максима
90 грн від Влада
380 грн від Христі
40 грн від Юлії
900 грн від Тетяни
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Зубрам, що мешкають у «Заліссі», загрожує вимирання через повномасштабну війну. Самець зубра з Вінниччини може їх врятувати, але він далеко. Твій донат зменшує відстань та рятує життя.
400 00 UAH
400 000 UAH ЗІБРАНО!
Підтримай
У «Заліссі» не залишилося жодного самця зубра
Стадо зубрів, які оселилися в Національному природному парку «Залісся», понад місяць перебувало під російською окупацією. Їхня домівка разом із навколишніми селами стала ареною бойових дій. Територія «Залісся» зазнала потужних артилерійських і мінометних обстрілів, лісовими дорогами пересувалися військові підрозділи й техніка.
Війна вплинула на загальний стан зубрів у природному парку: серед них не залишилося жодного дорослого самця. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання.
Один чи два самці зубра з Вінниччини можуть врятувати стадо в «Заліссі», але для цього тварині треба подолати близько 300 км. Шлях цей непростий, тож зубри потребують нашої допомоги та донатів.
кохання не має бути на відстані
Який шлях порятунку?
Який шлях порятунку?
Який шлях порятунку?
Який шлях порятунку?
Переміщення будь-якої тварини, навіть свійської, вимагає ретельної підготовки та часу. Для переселення найбільшої наземної тварини Європи знадобляться рік скоординованих дій та стартові 400 000 грн.
1-й етап:
Отримання спеціального дозволу на відлов і переміщення зубра
жовтень 2023 - травень 2024
Цей дозвіл видає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, і його отримання є обов’язковим для початку робіт, оскільки зубр є твариною Червоної книги України. Процес отримання дозволу включає попереднє погодження в різних інституціях. Цей процес триває, і WWF-Україна вже отримав перші погодження.
2-й етап:
Підготовка до вилову
червень - вересень 2024
Підготовку детального покрокового плану роботи здійснюють експерти-науковці. Зокрема, вони вибирають тварин, метод та спосіб відлову, час його проведення. Також залучають ветеринарів для контролю здоров'я тварини, виготовлення кліток для перевезення зубра, запасають корми для приманювання, підгодівлі тощо.
3-й етап:
Відлов зубра і його транспортування
жовтень - грудень 2024
Початок роботи, до якої так довго готувалися: залучення фахівців для відлову, забір і проведення необхідних аналізів ветеринарами, фаховий нагляд за станом здоров'я тварини, добір відповідного транспорту для перевезення, залучення спецтехніки для завантаження тварини у транспорт, переміщення до місця випуску, розвантаження тощо.
4-й етап:
Випуск зубра та подальший моніторинг
січень - березень 2025
Після перевезення тварини все тільки починається. На цьому етапі необхідні карантинне утримання зубра у вольєрі та підгодівля, обстеження тварини ветеринарами та іншими експертами, повторний забір аналізів, випуск із вольєра та подальший моніторинг успішності адаптації зубра у стаді за допомогою фотопасток і телеметричних нашийників. Інструменти моніторингу здатні дати цінну інформацію про інтеграцію самця (самців) у стадо, що буде свідченням успішності втілення нашого задуму з порятунку стада зубрів у «Заліссі».
На територію НПП «Залісся» зубрів завезли в 1967 році з Біловезької Пущі. Вісім тварин утворили заліську субпопуляцію, що й нині мешкає в умовах напіввільного утримання. Огороджена площа угідь величезна —14,8 тис. га, але в березні 2022 року значна їхня частина була знищена внаслідок російського військового вторгнення на територію України.
Перетягни
WWF-УКРАЇНА ВЖЕ ВДАЛОСЯ
01
Розробити Національний план дій зі збереження зубра, який покращить охорону цього рідкісного виду.
02
Налагодити співпрацю з експертною спільнотою стосовно зубра, опублікувати аналітичні матеріали щодо перспективи збереження і відтворення виду в Україні.
03
Започаткувати моніторинг популяцій зубра і встановлення причин динаміки його чисельності в Україні.
04
Провести опитування місцевих громад у безпосередньому сусідстві з зубрами на предмет конфлікту з цими тваринами.
05
Встановити перші фотопастки для стеження за зубрами у середовищі їхнього існування .